Whatsapp nasıl indirilir? Whatsapp’i bilgisayarınızda nasıl kullanırsınız?

0

Whatsapp nasıl indirilir?

İlk önce belirtmek isterim ki Whatsapp’i indirmek ücretsizdir. Bilgisayarınızda kullanmadan önce de mutlaka cep telefonunuza indirmiş olup giriş yapmanız gerekmektedir.

iPhone için Whatsapp indirme

Cep telefonunuzdaki App Store uygulamasına giriş yaptıktan sonra arama kısmına Whatsapp yazın ve çıkan sonucu seçip İndirme işlemini gerçekleştirin.

whatsapp-indir

Veya şuan bu yazıyı cep telefonunuzdan okuyorsanız buraya tıklayarak indirme linkine ulaşabilirsiniz.

Android telefonlar için Whatsapp indirme

Apple iPhone’larda indirdiğiniz gibi aynen cep telefonunuzda Play Store uygulamasına giriş yapın. Daha sonra arama bölümünde Whatsapp yazın ve çıkan sonucu İndir diyerek cep telefonunuza Whatsapp’i indirebilirsiniz.

Veya şuan bu yazıyı cep telefonunuzdan okuyorsanız buraya tıklayarak indirme linkine ulaşabilirsiniz.

Play-Store

* Unutmayın ki her iki platform içinde Whatsapp indirmek ücretsizdir.

* App veya Play Store’dan uygulama indirmeden önce bir wi-fi ağına bağlanmanız internet kotanızı aşmamanız adına güzel bir hareket olacaktır.

Whatsapp Güncelleme

Diğer uygulamalarda olduğu gibi Whatsapp uygulamasına bir güncelleme geldiğinde, cep telefonunuzdaki App Store veya Play Store uygulamalarında uyarı belirecektir.

Veya istediğiniz bir anda giriş yapıp Güncellemeler bölümünde Whatsapp’in güncellemesinin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Güncelleme gözüküyorsa güncelle diyerek Whatsapp güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayardan Whatsapp’e girmek

Whatsapp Web adresine girdikten sonra web tarayıcısı üzerinde Whatsapp ile mesaj alabilir ve yollayabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken telefonunuzda Whatsapp’i açtıktan sonra ayarlar bölümünde WhatsApp Web seçeneğini seçip açılan kamerayı web sitesi üzerindeki qr koda denk getirmeniz.

whatsapp-qr

Yukarıda belirttiği gibi WhatsApp Web’i kullanırken telefonunuzun wifi’ye bağlı olması veri kullanımını azaltacaktır.

Whatsapp numara değiştirme

Whatsapp uygulaması içerisinde ayarlar bölümünden sırasıyla Hesap Numara Değiştir işlemlerini seçin. Daha sonra eski ve yeni numaranızı girip yeni numarayı onayladıktan sonra Whatsapp numara değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

En güzel whatsapp durumları

“En güzel veya en yaratıcı Whatsapp durumlar”ı diye internette arama yaptığımda her yere yazılabilecek, özlü söz tadında cümleler gördüm. Hiçbiri Whatsapp’e has durum iletileri değildi. Benim başka bir yerde gördüğüm Whatsapp’e uygun ve eğlenceli olanı “Typing” veya “Yazıyor”.

Biri size yazdığında çıkan ibare olduğunu biliyorsunuz (Typing, Yazıyor). Durum bilginiz bu olduğunda birçok kişi ilk gördüğünde kendisine yazıldığını sanmaktadır. Buda karşı tarafı trollemek adına eğlenceli bir durum bildirisidir =)

Whatsapp kişi silme ve kişi engelleme

Whatsapp uygulaması telefon rehberinizdeki listeyi kendi listesi olarak varsayar. Bir kişiyi silmek isterseniz eğer rehberinizden çıkarmanız gerekir. Onun dışında silemezsiniz ama engelleyebilirsiniz.

Bir kişiyi engellemek içinse;

Sırasıyla Hesap Gizlilik Engellenenler seçilerek YENİ EKLE tıklanır ve engellemek istediğiniz kullanıcıyı seçip Whatsapp’ten engelleyebilir ve bir daha size yazmasının önüne geçebilirsiniz.

Bu yazımdan başkalarınıda haberdar etmek için aşağıda yer alan sosyal medya paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz.

Fikir ve eklemelerinizi yorumlarda bekliyorum.

Hepinize sağlıklı, mutlu bir gün dilerim…

Paylas.

Yorum Yap