WhatsApp Çevirimiçi Gizleme ve Son Görülme Kapatma Nasıl Uygulanır?

0

WhatsApp uygulaması genel anlamda çok başarılı bir uygulamayken kimi zaman da başa bela olmaktadır. Özellikle ikili ilişkilerde birçok sorun oluşturmakta ve kimi zaman bu ilişkileri bozmaktadır. Bunun en büyük sebebi Whatsapp’ın son görülme, çevirimiçi durumu, okundu ve iletildi gibi bilgileri sunmasıdır.

Ama basit birkaç ayarla bu bilgilerin karşı taraflarca görülmesini engelleyebilirsiniz.

WhatsApp Çevirimiçi Gizleme

WhatsApp’te çevirimiçi bilgisini kolaylıkla gizliyebilir ve sonrasında kimseye, sadece istediğiniz kişilere veya seçtiğiniz kişiler dışındaki rehberinize çevirimiçi görünmeyi durdurabilirsiniz.

Hem Android hem de iOS’ta WhatsApp çevirimiçi bilgisini gizlemek için sırasıyla izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir;

  1. Uygulamayı açtıktan sonra sırasıyla Ayarlar > Gizlilik > Durum adımlarını takip edin.
  2. Karşınıza üç seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler Kişilerim, Şunlar hariç kişilerimle paylaş ve Sadece şu kişilerle paylaş’tır.
  3. Kişilerim seçtiğinizde; listenizdeki tüm kişilere çevirimiçi gözükeceksiniz.
  4. Şunlar hariç kişilerimle paylaş; seçeneğine tıkladığınızda telefon rehberiniz açılacak ve oradan çevirimiçi gözükmek istemediğiniz kişileri seçip BİTTİ’ye tıklarsanız, seçim yaptığınız kişiler sizi çevirimiçi göremeyeceklerdir.
  5. Sadece şu kişilerle paylaş; bu seçenekte de sadece seçim yaptığınız kişiler sizi çevirimiçi görebileceklerdir. Setçiğiniz kişiler dışında WhatsApp uygulamasında kimse sizi çevirimiçi göremeyecektir.

WhatsApp’te çevirimiçi gürünmemek için yukarıdaki adımları izlerseniz uygulamayı istediğiniz gibi gizlice kullanabilirsiniz. Gerçi en son ben denediğimde doğru çalışmamıştı ama heralde gerekli güncellemelerle birlikte problem çözülecektir.


WhatsApp Son Görünme Kapatma

WhatsApp’te çevirimiçi durumunu gizlemeyi yukarıda bahsetmiştim. Şimdi de başa büyük dert olan son görünmeyi kapatmayı anlatacağım. Yine aynı şekilde Android ve iOS için aynı işlemleri tekrarlayarak WhatsApp son görünmeyi kapatabilirsiniz.

Yine hem iOS hem de Android için WhatsApp son görünme kapatmak için uygulayacağınız adımlar aşağıdaki gibidir;

  1. Uygulamayı açtıktan sonra sırasıyla Ayarlar > Gizlilik > Son Görülme adımlarını takip edin.
  2. Yine karşınıza üç seçenek çıkacaktır. Herkes, Kişilerim ve Hiç Kimse.
  3. Herkes’i seçerseniz sizde ekli olan olmayan herkes son görünme saatinizi görebilecektir.
  4. Kişilerim’i seçtiğiniz anda sadece rehberinizde kayıtlı olan kişiler WhatsApp son görünme tarihinizi görebileceklerdir.
  5. Hiç Kimse’yi seçtiğiniz takdirde rehberinizde kayıtlı olsun olmasın hiçbir kimse sizin son giriş tarihinizi göremeyecektir.

WhatsApp son görünmeyi kapattığınız zaman başkalarının da en son ne zaman girmiş olduklarını göremezsiniz. Ama son görünmeyi aktif edip birine bakabilir ve sonrasında tekrar kendi son görünme özelliğinizi kapatabilirsiniz. Tabi bu sırada yakalanırsanız bilemem. Son görülme kapatma özelliği ilk çıktığında aktif veya pasif konuma alırken 1 gün bekleniyordu ama artık anlık olarak bu özelliği açabilir veya kapatabilirsiniz.

Yukarıda size WhatsApp’te çevirimiçi gizlemeyi ve son görünmeyi kapatmayı açıkladım. Her hangi bir sorunu varsa yazmaktan çekinmeyin.


WhatsApp ile ilgili diğer yazılarım:

– Whatsapp Profil Resmi, Profil Yazısı ve Grup Resmi Eklemesi ve Değiştirilmesi Nasıl Olur?
– Whatsapp son görülme nasıl kapatılır? Whatsapp’ te grup ve mesaj silme.
– Whatsapp kişi eklemek, silmek ve engellemek nasıl olur? Whatsapp’ta engellendiğimi nasıl anlarım?
– Whatsapp nasıl indirilir? Whatsapp’i bilgisayarınızda nasıl kullanırsınız?

Paylas.

Yorum Yap