Utorrent Nasıl Kullanılır

0

Günlük hayatımızda dizi, film, oyun konuları açıldığında en çok kullanılan kelimelerden biri de torrent kelimesidir. Birçok insan bu saydıklarımı edinmek için Utorrent kullanıyorken, bazıları utorrent nasıl kullanılır bilmiyor.

Özellikle birçok mecrada kullanılan bir laf var; mutlaka sizde duymuşsunuzdur: “Torrent kullanmayı bilen kız.” Bu dönen geyikte; tarif edilen kıza torrent kullanabildiği için saygı ile bakılmaktadır. 🙂

İşin şaka tarafını bir yana bırakırsak utorrent kullanmak aslında çok basit. Öncelikle bir torrent indirme programı edinmelisiniz. Bunun için utorrent programını indirebilirsiniz.

Utorrent’i kurduktan sonra yapmanız gereken tek şey torrent dosyası bulmak. Bunun için birçok site mevcuttur.

Aşağıda torrent indirmek için gerekli birkaç siteyi nasıl kullanacağınızı anlatacağım:

1) torrentz.eu

İlk açılan sayfada indirmek istediğiniz şeyin adını girdikten ve arama yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekrana ulaşacaksınız. (Güncel film, dizi, oyunların kaynağı çok olduğundan daha hızlı şekilde indirebilirsiniz. İlk satırda en sağda yazan 10,876 ve 351 değerinin yüksek olması sizin artınızadır. Çok düşük olan dosyalar ya çok yavaş iner veya inmeyedebilir.)

torrent-arama

Torrentz.eu üzerinden arama yapınca çıkan sonuçlar.

Yukarıdaki ekrandan seçiminizi yaptıktan sonra aşağıda gördüğünüz gibi bir sayfaya yönleneceksiniz.

torrent-arama2

Dosyanızı indirebileceğiniz torrent sayfaları.

Yukarıda ki her hangi bir site ismini seçin. Karşınıza aşağıdakine benzer bir sayfa çıkacaktır. Tasarım olarak nasıl bir sayfa çıkacağı hiç önemli değil ama sizin indirmeniz gereken dosya türü torrent dosyasıdır. Yani aşağıda çerçeve içine aldığım alana ait dosya. Başka bir tasarım olsa da siz torrent dosyasını bulun ve onu indirin.

torrent-download

Torrent indirme butonu.

Bu dosyayı indirdikten sonra, utorrent programı ile çalıştırıp asıl indirmek istediğiniz dosyayı indirmeye başlayabilirsiniz. Utorrent programını indirdiğiniz için torrent dosyası otomatik olarak programı tanıyacak ve utorrent ile indirmeye başlamak için çift tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer utorrent programını tanımadıysa, indirdiğiniz torrent dosyasına sağ tıklayıp birlikte aç dedikten sonra utorrent programını seçip torrentinizi indirmeye başlayabilirsiniz.

2) kickass torrent

Yukarıda ki linke ait siteye girdiğinizde sağ üst köşede arama alanına indirmek istediğiniz şeyin adını yazınız. Daha sonra çıkan sonuçlardan sizin aramanıza ait olanının adının hizasında ve en sağ köşede resimde işaretlemiş olduğum aşağı oka basınız. Yine torrent dosyası inecektir ve yukarıda anlattığım gibi onu utorrent programı ile açıp asıl indirmek istediğiniz dosyayı indirmeye başlayabilirsiniz.

torrent-download2

Torrent indirme ikonu.

Utorrent nasıl kullanılır? artık biliyorsunuz. Eminim Utorrent kullanımının birçok ülkede yasak olduğunu da biliyorsunuzdur. Utorrent ile film, dizi, oyun, müzik vs. indirirken yasal sorumluluğun sizde olduğunu da bilmenizde fayda var.

Paylas.

Yorum Yap