Ünlülerle Meşhur Olan 7 Aksesuar

0

Her starın ikonikleştirdiği aksesuarlar vardır. Bu aksesuarlar gözlük, ayakkabı, çanta, vb. gibi ürünler olabilir. O ürünleri gördüğümüzde aklımıza ilk, o ürünü kullanan star’ın adı gelir. Lenon gözlüğü, Lady Gaga ayakkabısı gibi.

Bende size starlarla meşhur olan ve onlarla özdeşleşen bazı aksesuarları hatırlatacağım. Bakalım hangilerini anımsayacaksınız!

john-lennon

Elbette herkesin anımsayacağı The Beatles grubunun efsanevi üyesi John Lennon’ın gözlüğü. Bir dönem ve halen birçok kişi bu gözlüğü kullanmaktadır. Kimisi Lennon’a olan sempatisi, kimisi kendine yakıştırdığı için ama bu gözülüğü her gördüğümüzde aklımıza gelen kişi John Lennon olmaktadır.

steve-jobs

Bir diğer efsane isimlerden olan Steve Jobs‘un New Balance ayakkabısı, Apple’ı takip edenlerin mutlaka dikkatini çekmiştir. Steve Jobs sayesinde ben dahil birçok insan NB ayakkabı tercih etmeye başlamıştır.

mark-zuckerberg

Son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg‘te Steve Jobs gibi rahatlıktan yana. Zuckerberg’in Adidas terliği ile fotoğrafını görmeyen kalmamıştır.

harry-potter

Yine Lennon’ın gözlüğü gibi sempatik karakter Harry Potter‘ın gözlüğüde gördüğümüzde kendisiyle özdeştireceğimiz aksesuarlar arasına girmiştir.

forrest-gump

Tom Hanks‘in canlandırdığı Forrest Gump izlenmesi gereken filmlerin başında gelmektedir. Tom Hanks bu filmde bolca koşmuştur ve koşarken ayağında yukarıda gördüğünüz Nike marka ayakkabı vardır.

elvis-presley

Rock’n Roll’un Kralı Elvis Presley‘in taktığı gözlükte starlarla özdeştirdiğimiz aksesuarlar arasında kendine yer bulmuştur.

lady-gaga

Değişik tarzı ve giydiği kıyafetlerle tanıdığımız Lady Gaga ile meşhur olan ayakkabı herkesin giymeyi tercih edebileceği türden değil.

Yukarıda ünlülerle özdeşleşmiş aksesuarlardan bazılarını size hatırlatmaya çalıştım.

Sizinde aklınıza gelen ve benim atladığım aksesuarlar olursa listeye ekleme yapabilirsiniz!

Paylas.

Yorum Yap