Turkcell ödemeli arama nasıl yapılır?

0

Bu yazı sadece Turkcell hat kullanan aboneler için geçerlidir. Eğer Hazır Kartınızda kontör bitmişse ve birine ulaşmanız gerekiyorsa, Turkcell’in ödemeli arama servisini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Kontörünüz bittiğinde birine ulaşabilmenin en kolay yoldur.

Turkcell ödemeli arama nasıl yapılır?

Arama ekranına gelip *135* yazıldıktan sonra aramak istediğiniz nurmarayı giriniz ve sonrasında # işaretini ekleyip arama tuşuna basmanız yeterlidir.

*135*5450000000# gibi.

Bu işlemi yaptıktan sonra karşı tarafa bir arama gidecektir. Aradığınız numara telefonu açtığı takdirde ödemeli arama talebi geldiğini duyacak ve kabul etmesi durumunda sizi geri dönüş yapacaktır.

Bu servis ilk çıktığında ücrete tabi değildi. Fakat artık Turkcell, ödemeli arama başına karşı tarafa 50 kuruş gibi ekstra bir maliyet getirmektedir. Bu yüzden ödemeli arama ile karşılaşırsanız iptal edip daha sonra kendiniz normal şekilde arayarak bu ücreti ödemekten kurtulabilirsiniz.

Bu servisi Turkcell hattı ile bütün telefonlarda kullanabilirsiniz.

Ayrıca abonelik gerektiren bir servis değildir. Her yaptığınız Turkcell ödemeli arama bir defalık kullanım şeklindedir.

Sizce bu servis ücretli olmak zorunda mı? Turkcell en basit işlemden dahi para alacaksa, rakip bir şirketi seçmemek için bir neden var mı?

Bir başka konu: Turkcell TL Transfer Nasıl Yapılır

Paylas.

Yorum Yap