Seo Çalışması Nasıl Yapılır

0

Web sitenizi Google aramalarında yukarı mı taşımak istiyorsunuz?

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki bunu yapmak için para harcamanıza gerek yok. Yanlış duymadınız Google’da yükselmek bedava.

SEO dediğimiz ve türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu olan kavramın gerekliliklerini yerine getirirseniz, organik olarak sitenizi yukarı taşımış ve bunun için de para harcamamış olursunuz. SEO sadece Google ile alakalı değildir. Arama Optimizasyonunu Yahoo, Msn.com, Yandex gibi tüm arama motorları için yaparsınız.

Kısaca Seo çalışması nasıl yapılır?

 1. Anahtar Kelimeler(Keywords): Arama Optimizasyonu için keywords kullanımı en önemli etkendir
  İçeriğinizi çok iyi hazırlayacaksınız. Kullanıcıya mutlaka bir fayda sunmalısınız. Sizde aradığı cevabı bulacak içeriği görmelidir.
 2. Web Tasarım SEO: Sitenizi Google’ın sevdiği şekilde kodlamalısınız
  Web sitenizi kodlarken standartlara uygun kodlamalısınız. Sayfanız doğru çalışmalı, hızlı açılmalıdır.
 3. Resim optimizasyonu ve alt etiketi kullanımı: Resim dosyalarınıza gerekli özeni gösterin
  En önemli içerik yazı içeriğidir. Fakat yazının yanında daha görünür olmak için kullandığınız resimlere alt, title, width ve height eklemelisiniz. Böylece resimi Google’a anlatmış oluyorsunuz.
 4. Sayfanızda kullanacağınız meta tagler
  Ne kadar çok söylentide olsa html meta taglerini kullanmak gereklidir. Tüm arama motorlarının kriterleri aynı değildir. Bu yüzden kimine fayda göstermezken kiminde faydasını görürsünüz.
 5. Backlink kullanımı ve Blog
  Sayfanızı güncel tutmak ve başka sitelerden link almak önemlidir. Sayfanızı güncel tutmak için en iyi yol blog yazmaktır.

Sizlere kısaca SEO çalışması nasıl yapılır bahsettim. Daha fazla detay için Sizin için 5 SEO İpucu: Sitenizi Google’da yukarı taşıyın! sayfasına bakabilirsiniz.

Paylas.

Yorum Yap