Mail İmzası Oluşturmak

0

Mail imzası oluşturmak, mail atmadan önce yapmanız gereken ilk iş olmalıdır. Mail imzası ile mail attığınız kişilerle daha etkili bir iletişim kurabilirsiniz.

Mesela: Bir mail attınız ve karşınızdaki kişinin hemen size ulaşması gerekti. Eğer attığınız mailde, mail imzası bulunmuyorsa size tekrar mail atmak zorunda kalacak ve belki işiniz aksayacak. Ama mail imzası oluşturmuş olsanız, orada yazmış olduğunuz telefon numaranızdan size kolayca ulaşabilecektir.

Mail imzasında bulunması gereken öğeler “adınız ve soyadınız, şirketiniz ve ünvanınız, telefon numarası ve eğer varsa web siteniz ve sosyal medya hesap adreslerinizdir.”
Yukarıda belirttiğim bilgileri belli bir düzen sırasında oluşturmak gerekmektedir. Size aşağıda mail imzası örnekleri sunacağım:


Alper Halıcı

Tasarım Uzmanı

0535 541 28 22

logo
Facebook Linkedin


Veya bir firmada çalışmıyorsanız, basit bir imza istiyorsanız


Saygılarımla,

Alper Halıcı

İyi günler dilerim…


gibi mail imzası örnekleri kullanabilirsiniz. Önemli olan hangi mailde hangi imzayı kullanacağınız. İş mailinizde iş bilgilerinizi, kişisel mailinizde ise sadece ad, soyad ve telefon numaranızı kullanabilirsiniz. Veya siz kendi kişisel görüşlerinize göre kendi mail imzası örneklerinizi oluşturabilirsiniz.

Size çok basit bir şekilde mail imzası oluşturmayı anlatacağım. Her mail programında hemen hemen aynı şekilde mail imzanızı kaydedip oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, mail programınızı açtıktan sonra ayarlar veya seçeneklere girip oradan mail imzasını bulup açtığınız bölümde bilgilerinizi eklemeniz. Burada dikkat edilecek nokta: ad soyad, ünvan ve şirket bilgilerini yazı olarak girerken; web siteniz, sosyal medya adreslerinizi eklerken link oluşturmaktır. Böylece insanlar link verdiğiniz için bir tıklama ile adreslerinize doğrudan ulaşabilirler.

Outlook da imza eklemek için:

 1. Yeni E-Posta seçeneğine tıklayın ve çıkan pencerede imzalar veya ingilizce dil kullanıyorsanız signature’ı seçip açılan menüden imzalar veya signatures’ı seçiniz.

  imzalar
 2. Açılan yeni pencereden yeni veya ingilizce kullanıyorsanız new ‘e tıklayınız…

  yeni-imza
 3. Mail imzanıza bir isim vererek outlook da imzanızı oluşturun.

  bir-isim-verin
 4. Daha sonra microsoft word’de yazı yazar gibi outlook da mail imzanızı oluşturun.
  mail-imzasi-son-adim
 5. Bundan sonra yapmanız gereken; mail atarken imza(signature) kısmından kullanmak istediğiniz outlook mail imzanızı seçmek. Birden fazla mail imzası oluşturup farklı kişilere farklı imzalar ile outlook da mailinizi yollayabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğim şekilde diğer programlar ve mail hizmetlerinde, imzanızı kolayca ekleyebilirsiniz. Yapmanız gereken AYARLAR bölümünden “İMZA” seçeneğini bulup kendinize ait bir mail imzası oluşturmaktır.


Gmail’de mail imzası eklemek

Son bir örnek olarak, en çok kullanılan maillerden biri olan Gmail’ de mail imzası eklemek için yapmanız gerekenleri anlatacağım;

Sağ üstte gördüğünüz ayarlar düğmesine tıkladıktan sonra “GENEL AYARLAR” içerisinde ki “İMZA” kısmını doldurmanız yeterli olacaktır…

gmail-mail-imza

Bu yazımdan başkalarınıda haberdar etmek için aşağıda yer alan sosyal medya paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz.

Fikir ve eklemelerinizi yorumlarda bekliyorum.

Hepinize sağlıklı, mutlu bir gün dilerim…

Paylas.

Yorum Yap