İzlerken Keyif Alacağınız 7 Netflix Dizisi

2

Son 3 aydır Netflix’e üyeyim. Sonunda torrent indirmeyi bırakıp emeğe saygı moduna geçmiş bulunmaktayım. Bu üyelikle birlikte doğal olarak izlediğim dizi sayısı da artmış bulunuyor. Bir yandan dizi, film veya belgesel izlerken aldığım zevk, diğer yandan bu işlere ayırdığım vakit yüzünden yapamadıklarım. Bir şekilde orta yolu bulacağımı umuyorum…

Lafı uzatmadna eski veya yeni dizi olduğunu gözetmeksizin sizinle Netflix dizi önerilerimi paylaşacağım:

 1. The 100

  Yabancı dizi izleme kariyerime herkesin bildiği “Lost” dizisi ile başlamıştım. The 100’ü ilk izlediğimde aklıma gelen de “Lost” oldu. Uzaydaki yaşamdan hiçbir şey bilmedikleri dünyaya iniş. Sonrasında yaşanan olaylar. Çözemedikleri sırlar. Ve bulundukları yere adapte olma çabaları…
  Son zamanlarda izlediğim en iyi dizilerden biri olan “The 100”ü hepinize tavsiye ederim.
 2. Sense 8

  Dünyanın 8 farklı şehrinden 8 ayrı kişinin birbirine telapatik olarak bağlı olduğunu keşfetmesiyle başlayan olayların eğlenceli ve marjinal bir şekilde anlatıldığı dizidir. Dizinin yaratıcıları arasında herkesin bildiği “Matrix” filmiyle ünlenen Washowski Kardeşlerin olduğu düşünüldüğünde bu dizide farklı bir şeylerin olacağı beklenmektedir.
  Dizi karakterleri pek alışık olduğunuz tipte insanlar olmadığı için beğenip beğenmeme konusunda bir garanti veremem ama ben şahsım olarak çok beğendiğimi söylemek isterim. Bir şansı hak etmektedir.
 3. Suits

  İzlemekte biraz geç kaldığım dizi. Şuana kadar 7 sezonu yayınlandı. Ben henüz 4. sezondayım fakat beni kendisine bağlamayı başardı.
  Yakışıklı, karizmatik beyler ve alımlı, zeki kadınların bulunduğu iş dünyasında geçen oldukça eğlenceli bir dizi. İzlerken sıkılmak bir yana çok pis gaza gelebiliyorsunuz.
 4. The Travelers

  İleriki yılların pek iç açıcı olmamasından dolayı gelecekten günümüze gelen ve o kötü geleceğin oluşumunu engellemeye çalışan bir grup insanın anlatıldığı eğlenceli bir dizi.
  Gelecekten geldiğin için bir sonraki günün nasıl süregeleceğini biliyorsun. Ama o gün yaptığın şeyler de geleceği şekillendirdiği için bazen işin içinden çıkamayabiliyorsun.
  Henüz 2 sezon yayınlanmıştır. Gelecek sezonları merakla bekliyorum.
 5. Blacklist

  Raymond Reddington isimli bir suçlunun FBI’a elimde bilmediğiniz ve yakalayamadığınız bir sürü suçluyu içeren bir karaliste var ve yakalamanıza yardım edeceğim şeklinde konuya giren ve içerisinde güzel karakterler barındıran bir dizi. Gündeminizde izleyecek bir dizi bulunmuyorsa Blacklist’e bir şans tanıyabilirsiniz.
 6. Rick & Morty

  20 dakikalık inanılmaz komik bir çizgi dizi. Rick ve dedesi Morty’nin absürt ve eğlenceli serüvenlerini anlatan ve can sıkıntısına bire bir iyi gelen mükemmel bir dizi. 3 öğün yemek yerken izlenebilecek ve yemeğe neşe katacak cinsten.
 7. 3%

  Daha ilk sezon yaynlandı ama devam edecekse ilginç yerlere gelebilecek bir dizi. İçerisinde oldukça farklı karakterler barındırmakta.
  Dünyanın ikiye bölünmesi ve bir tarafta durumlar kötüyken diğer tarafın mükemmel olduğu vaati. İyi tarafa geçmek için yapılan bir takım testler ve sadece teste katılanların 3%’lük bir kısmının diğer tarafa geçebilecek olması diziyi ilginç yapmaya yetiyor.
  Bir sonraki sezon nasıl olur bilmiyorum ama ilk sezon beni tatmin etti.
 8. Bu yazımdan başkalarınıda haberdar etmek için aşağıda yer alan sosyal medya paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz.

  Fikir ve eklemelerinizi yorumlarda bekliyorum.

  Hepinize sağlıklı, mutlu bir gün dilerim…

Paylas.

2 yorum

 1. Hocam elinize sağlık , çok güzel açıklamışsınız netflixe bende abone oldum lakin öneri ararken uzun önerileriden gereksiz açıklamalardan da sıkılmıştım şahsen üşeniyor insan gereksiz açıklamaları okumaya 🙂
  Lakin siz yine yalın bir dille benim sevdiğim şekilde “sözün özü” bir şekilde açıklamışsınız.Teşekkür ederim 🙂
  Bu arada Sense 8’e sayenizde başlıyacam galiba 🙂

Yorum Yap