Iphone Yazılım Güncelleme

0

Benim Iphone’u tercih etme sebeplerim arasında en başta kullanım kolaylığı, dış tasarımı ve tabi ki yazılım(ikonlar, menüler, vs.) tasarımı gelmektedir.

Iphone ile yapmak istediklerinizi çok kolay şekilde yapabilirsiniz. Apple her sene yeni modeller çıkartırken aynı zamanda yazılım güncellemesi de yapmaktadır. Yazılım güncellemesi ile birçok yeni özellik eklenmekte, donanımsal iyileşmeler olmaktadır. Mesela batarya ömrünün uzaması, telefonun hızlanması, yeni uygulamalar gibi…

İşin iyi tarafı, Mac’ler hariç diğer cihazlar için yazılım güncellemeleri ücretsiz olmaktadır. Yani Iphone, Ipad ve Ipod’larda kullandığınız yazılımı güncellemek ücretsizdir.

Iphone ve diğer cihazlarda yazılım güncellemek için yapmanız gereken tek şey sırasıyla Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme seçeneğini seçmektir. Açılan ekranda Şimdi Yükle seçeneğini seçerek güncel yazılımı iphone veya diğer cihazınıza yükleyebilirsiniz.

iphone yazilim guncelle

Iphone ayarlar – genel menüsünden iphone yazılım güncelleme

Iphone yazılım güncellemesi yaparken dikkat etmeniz gereken iki şey vardır:

  1. Çok yüksek veri transferi gerçekleşeceği için wi fi’niz açık olmalıdır.
  2. Yazılım güncelleme süreci biraz uzun olabileceği için telefonunuzun bataryasının tam dolu olması veya şarjda olması gerekmektedir.

Sadece bu kadar bir işlem ile iphone yazılımınızı en güncel haline getirebilirsiniz.

Tabi ki çok eski Apple cihazlarınız yeni yazılımı desteklemeyebilir. Bu durumda zaten Yazılım Güncelleme ekranına geldiğiniz de cihazınızın yazılımının son güncel halinde olduğunu size söyleyecektir.

Iphone Yazılım Güncelleme olayı bu kadar basittir.

Ek olarak telefonunuzu bilgisayarınızı bağlayarak itunes üzerinden de yazılım güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Paylas.

Yorum Yap