Iphone Restore Etmek

0

Tüm iphone cihazları (iphone 3, iphone 3GS, iphone 4, iphone 4s, iphone 5, iphone 5S, iphone 5c) için restore etme işlemini sizler için anlatacağım. Önce iphone restore etmek nedir ve iphone’u restore ederken içindeki verileri nasıl koruyacağınızı açıklayacağım. Daha sonra basit bir şekilde telefonunuzu nasıl restore edeceğinizi yazacağım.

RESTORE ETMEK NEDİR?

Iphone’unuzu restore etmek demek telefonunuzdaki her şeyi sıfırlamak demektir. Eskiden bilgisayarlarımız için kullandığımız FORMAT ATMAK terimi ile aynısı.

IPHONE’UMU RESTORE EDERSEM İÇİNDEKİLERE NE OLACAK?

Restore işlemini gerçekleştirdiğiniz anda iphone cihazınızdaki tüm veriler kaybolacaktır. Bunlar içinde müzikleriniz, telefon rehberiniz, tüm çektiğiniz fotoğraflar, indirdiğiniz uygulamalar ve diğer her şey.

PEKİ RESTORE EDİP İÇİNDEKİ VERİLERİMİ KURTARABİLİR MİYİM?

Iphone rehber yedekleme işlemini gerçekleştirdiyseniz restore ettiğiniz iphone cihazınızdan eski rehberinize kolaylıkla erişebilirsiniz.

Onun dışında iphone cihazınızdan sırasıyla AYARLAR – ICLOUD seçeneklerini işaretleyerek çıkan ekranda Mail, Rehber, Takvim, Hatırlatıcılar, Safari, Notlarınız, Fotoğraflarınız, Dokümanlarınız ve diğer gördüğünüz öğeleri aktif hale getirirseniz icloud üzerinden yedeklenmiş olacaktır. Daha sonra iphone restore işleminden sonra telefonunuzu icloud ile senkronize ettiğinizde eski tüm verileriniz geri gelecektir.

icloud-yedekleme

Iphone cihazınızdaki verileri icloud ile senkronize etme ekranı

IPHONE RESTORE ETME İŞLEMİ NASIL OLUR?

Çok basit şekilde telefonunuz üzerinden sırasıyla AYARLAR – GENEL – SIFIRLA dediğinizde iphone’unuzu Restore etmiş olacaksınız.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi sıfırlama seçeneklerinden her hangi birini seçebilirsiniz.

iphone-restore-etmek

iphone restore etme seçenekleri

Paylas.

Yorum Yap