Iphone Oyun İndirmek Nasıl Olur?

0

Iphone, Ipad veya Ipod’larınıza oyun indirmek için öncelikle Apple kimliğine sahip olmalısınız. Apple’ın web sitesinden, mobil cihazınızdan veya itunes üzerinden Apple kimliğinizi kolayca oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız bu kimliği sahip olduğunuz tüm Apple ürünlerinde kullanabilirsiniz.

Iphone oyun indirmek için yapmanız gerekenler:

 1. Önce iphone’unuzda App Store uygulamasına giriş yapınız.
 2. Daha sonra sol üst köşede Kategoriler diye bir bölüm göreceksiniz. Ona tıklayınız! Kullandığınız IOS sürümüne göre kategorilerin bulunduğu yer değişiklik gösterebilir fakat sizin giriş yapmanız gereken yer kategorilerdir.
 3. Kategoriler bölümüne girdiğinizde aşağıdaki gibi bir liste ile karşılaşacaksınız. Oradan her hangi bir kategori seçebilirsiniz fakat iphone’a oyun indirmek için Oyunlar(Games) kategorisine giriş yapınız.
  uygulama-kategori
 4. Oyunlara girdikten sonra karşınıza oyun türleri listesi çıkacaktır. İlginizi çeken birine tıklayabilir veya Tüm Oyunlar(All Games)‘a girerek app store’daki tüm oyunlara göz atabilirsiniz.
 5. Daha sonra karşınıza IOS sürümünüze bağlı bir ekran çıkacaktır. IOS 7 kullanıyorsanız aşağıdaki gibi bir görüntü ile karşılaşacaksınız. Oradan Popüler Oyunlar(Top Games), Ücretli veya Ücretsiz Oyunlar(Paid, Free), Yeni Oyunlar(Yeni) gibi bölümler arasından istediğiniz oyunları seçebilirsiniz. Eğer bedava oyun indirmek istiyorsanız, Free(bedava) bölümüne giriş yapabilirsiniz.
  iphone-bedava-oyun-indir
 6. Ve son olarak bir oyun beğenirseniz, oyunun hemen yanındaki FREE’ye tıklayarak indirmeye başlayabilirsiniz. Veya detayları görmek için oyunun iconuna basabilirsiniz. Tabi ücretli bir oyunsa indireceğiniz, yanında fiyatı yazacaktır ve ona tıklayarak oyunu kolaylıkla indirebilirsiniz.
  iphone-oyun-indir

Iphone, Ipad veya Ipod’unuza bu şekilde oyun indirebilirsiniz. Oyunların boyutları yüksek olabileceğinden dolayı, indirmeye başlamadan önce wifi bağlantısı ile internete bağlanırsanız sizin için daha avantajlı olacaktır.

Her hangi bir problem ile karşılaşırsanız, sorunuzu sorabilirsiniz!

Paylas.

Yorum Yap