Iphone home tuşu basmıyor

1

Iphone home tuşu basmıyor, iphone home tuşu çalışmıyor şikayetleri olanlara, bu sorun karşısında nasıl çözüm bulabileceklerini ve 1 dakikadan kısa bir sürede nasıl halledebileceklerini anlatacağım.

Öncelikle; o kadar para vermemize rağmen belli bir süre sonra iphone home tuşumuzun çalışmadığına tanık olmuşuzdur. Birçok arkadaşımızdan da “Iphone home tuşu basmıyor” lafını işitmişizdir.

Belki de Apple iphone, ipad ve ipod’ların home tuşunun bir süre sonra bozulmasına bilerek göz yumuyordur. Böylelikle home veya diğer tuşları bozulan Apple ürünümüzü yeni model ile değiştirme fikrine gidebiliriz…

Ama böyle bir düşünce içinde olabilse de, home tuşu basmama sorunu için yazılımsal bir çözüm sunmaktalar.

AYARLAR – GENEL – ERİŞİLEBİLİRLİK – ASSISTIVETOUCH ‘ı aktif hale getirerek aşağıda ki gibi bir görüntü elde ederiz ve iphone home tuşu basmıyor sorununu bir nebze çözeriz.

assistive touch

Iphone ASSISTIVETOUCH aktif halde iken ekran görüntüsü.

Bu yuvarlak noktaya tıkladığımızda ise yine aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceğiz.

assistive touch aktif

Iphone ASSISTIVETOUCH tıklandığındaki ekran görüntüsü.

Burada Ana Ekran diye belirtilen tuş iphone’umuzun home tuşu ile aynı işlevi yapmaktadır. Ana Ekran tuşuna tek veya çift tıklayabilirsiniz. Çalışmayan home tuşunuz ile neler yapabiliyorsanız ekranda gördüğünüz buton ile de aynısını yapabilirsiniz.

Son olarak eğer ben bu şekilde kullanmak istemiyorum derseniz de iphone home tuşu değişimi için yetkili bir destek noktasına gidebilirsiniz. Ben iphone’umun tüm tuşları ve şarj olamama problemini 100.00 TL gibi bir fiyata yaptırmıştım.

Paylas.

1 Yorum

Yorum Yap