Google nasıl anasayfa yapılır?

0

İnternete hangi tarayıcı ile girdiğinizi bilmiyorum fakat hangi tarayıcıyı kullanıyor olursanız olun Google’ı giriş sayfası yapmanız için benzer metotları uygulayacağız.

Chrome’da Google’u ana sayfa ve arama sayfası yapmak

Her şeyden önce kullanıcı kolaylığı ve güvenliğiniz için Google Chrome’u son sürüme güncelleyin. Bunun için sağ üst köşedeki “üç nokta” ikonuna tıklayıp “ayarlar” sekmesini seçin. Açılan bölümde sol menüden “Hakkında” yı seçin. Google otomatik olarak son sürüme güncellenecektir. Güncelleme tamamlanmadan tarayıcınızdan çıkış yapmayın.

Chrome’da Google’u ana sayfa olarak ayarlamak

 1. Sağ üst köşedeki “üç nokta ikonuna” tıklayın ve “Ayarlar” sekmesini seçin.
  chrome-bir
 2. Görünüm bölümü altında “Ana Sayfa düğmesini göster”i seçtikten sonra “Yeni Sekme Sayfasını” değiştir diyerek ana sayfa olarak yapmak istediğiniz www.google.com adresini girin.
  chrome-iki
  chrome-uc
 3. Bu işlemden sonra tarayıcınızda sol üst köşedeki “ev ikonuna” her tıkladığınızda “Google Arama Sayfasına” yönlendirileceksiniz.
  chrome-bes
 4. Ek bilgi: Eğer arama motoru tercihiniz Google ise adres çubuğuna(web sitesi yazdığınız alan) kelimeler girip “Enter” tuşuna basarsanız, Google girdiğiniz kelimeyi otomatik olarak arayacaktır. Tekrar www.google.com’a girip bir arama yapmanıza gerek yoktur. (Eğer arama motorunuz Google değilse aşağıdaki yöntemle Chrome’da arama motorunuzu Google yapabilirsiniz.)

Chrome’da arama motoru olarak Google nasıl ayarlanır?

Chrome ilk kuruluşta otomatik olarak Google’u arama motoru olarak seçer fakat bir şekilde değişiklik olmuşsa aşağıdaki işlemleri uygulayarak Chrome’da arama motorunu Google’a geri çevirebilirsiniz.

 1. İlk önce sağ üst köşedeki “üç nokta ikonuna” tıklayın ve “Ayarlar” sekmesini seçin.
 2. Sonra “Ara” bölümü altındaki çoklu seçme bölümden Google’ı seçerek arama motorunu Google olarak değiştirebilirsiniz.
  chrome-dort

Google’ı Internet Explorer’da nasıl başlangıç sayfası yapabilirim?

Benzer şekilde Internet Explorer’da da Google’u başlangıç sayfası yapmak için:

Sağ üst köşedeki “Ayarlar” ikonuna tıklayın ve açılan pencerede “Home page” veya “Ana sayfa” bölümüne http://www.google.com yazıp “OK(Tamam)”e tıklarsanız IE için Google’ı ana sayfa yapmış olursunuz.

internet-explorer

Google’ı nasıl başlangıç sayfası yapacağınızı öğrendiniz. Diğer tarayıcılarda da benzer şekilde değişikliği sağlayabilirsiniz. Tarayıcının “Ayarlar” bölümüne girip oradan “Ana Sayfa” yı Google adresi ile değiştirmeniz açılış sayfası ve arama motorunu Google yapmaya yeterli olacaktır.

Bu yazımdan başkalarınıda haberdar etmek için aşağıda yer alan sosyal medya paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz.

Fikir ve eklemelerinizi yorumlarda bekliyorum.

Hepinize sağlıklı, mutlu bir gün dilerim…

Paylas.

Yorum Yap