Gömlek Nasıl Seçilir

0

Hepimiz güzel giyinmek, hoş görünmek isteriz. Fakat kıyafet seçerken rengine, desenine veya bir manken üzerinde nasıl durduğuna bakarız. Bir kıyafetin bize yakışması için ilk önce ölçülerinin bize uyması gerekmektedir. Uygun ölçüde bir şey bulduktan sonra rengine, desenine bakmak daha doğru olacaktır.

Eğer sizde bu konuda zorluk çekiyorsanız, size gömlek nasıl seçilir‘i anlatacağım. Size uyan bir gömlek seçtiğinizde gömlek rengi, deseni ne olursa olsun üzerinize tam oturacağı için şık görüneceksiniz. Beğendiğiniz bir gömleğin bedeninize uyması da sizin şansınız artık. Tabi ki çok beğendiğiniz bir gömleği satın alıp terzide bedeninize göre ayarlatabilirsiniz de.

Gömlek Nasıl Seçilir? Bedeninize göre seçeceğiniz bir gömlek ile hem rahat hem de şık görünebilirsiniz!

  • Gömleğin tüm düğmeleri kapalıyken işaret parmağınız gömleğinizin yakasından rahatça geçebilmelidir. Eğer boğazınıza biraz baskı yapıyorsa o gömlek şeçimi yanlış olacaktır.
  • Gömlek seçerken seçtiğiniz gömleğin omzunun tam da sizin omuz kemiğinizle aynı hizada olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Seçtiğiniz gömlek sırttan ve önden bolluk yapmamalı ve ellerinizi öne doğru uzattığınızda da size rahatsızlık vermemeli.
  • Kolunuzu aşağı doğru uzattığınızda gömlek kolu baş parmağınızın başlangıç noktasında bitmelidir.
  • Ceket giyiyorsanız da gömleğinizin kolu ceket içinden en fazla 1cm kadar gözükmelidir.
  • Gömleğinizi pantolon içine sokuyorsanız, boyu mutlaka fermuar bitimine kadar uzamalıdır. Bu sayede hareket halinde olsanız da gömleğiniz pantolonunuzdan çıkmaz ve hoş olmayan bir görüntü vermez.

Yukarıda gömlek nasıl seçilir hakkında kısa ve öz bilgiler verdim. Bu kurallara dikkat ederek, hem rahat hem de hoş gözükebilirsiniz…

Paylas.

Yorum Yap