Gmail oturum açmak, kapatmak, yeni hesap ile giriş yapmak.

2

Gmail’de oturum açmak için bilgisayarları, cep telefonlarını veya akıllı tabletleri kullanabilirsiniz. Dünyanın en çok tercih edilen e-posta sağlayıcısı Gmail’de oturum açmak, oturum kapatmak ve başka bir hesap ile oturum açmak için:

Bilgisayar’da Gmail oturum açma, kapatma ve başka bir hesap ile oturum açmak

Bilgisayarda Gmail oturum açmak:

 1. Bilgisayarınızda ki web tarayıcınızda gmail.com’a gidin.
 2. Google’a kayıtlı e-posta adresinizi veya cep telefonunuzu girdikten sonra şifrenizi de doğru şekilde giriş yaparsınız Gmail giriş yapmış olursunuz.
 3. Şifrenizi hatırlamıyorsanız da “Şifrenizi mi unuttunuz?” linkine tıklayıp şifre kurtarma işlemlerine erişebilirsiniz.

Bilgisayarda başka hesapla Gmail oturum açmak:

 1. Bilgisayarınızda ki web tarayıcınızda gmail.com’a gidin.
 2. Gittiğiniz sayfada mail kutunuzu görüyorsanız başka bir hesapla oturum açmadan önce Gmail oturum kapatmanız gerekir. Bunun için sağ üst köşedeki profil fotoğrafınıza tıklayıp “Oturumu Kapat” demeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde Gmail oturum kapatmış olursunuz. Oturumunuzu kapattıktan sonra o oturuma ait hesap bilgilerini kaldırmak istiyorsanız da gelen ekranda “Hesap Kaldır” ı seçtikten sonra kaldırmak istediğiniz hesap üzerine tıklayıp “Evet, kaldır” seçeneğini seçerek hesabınızı kaldırabilirsiniz. Bu işlem hesabınızı silmeyecektir. Sadece kullandığınız tarayıcıda (chrome, edge, firefox) o hesaba ait kayıtlı bilgileri silecektir. Daha sonra yine aynı tarayıcı veya başka bir bilgisayarda o hesaba ait bilgilerinizle Gmail giriş yapabilirsiniz.
 3. Sonrasında karşınıza bir ekran gelecektir ve orada “Devam Et” demelisiniz.
 4. Devam ettikten sonra daha önce Gmail için giriş yaptığınız hesap bilgilerini göreceksiniz. Eğer kayıtlı bir hesap ile oturum açmak istiyorsanız, o hesaba ait alana tıklayarak oturumunuzu açabilirsiniz.
 5. Yeni bir hesapla oturum açmak istiyorsanız da “Başka bir hesap kullan” tıklayarak Gmail başka bir hesapla oturum açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Burada da yine gelen ekranda giriş yapmak istediğiniz hesap bilgilerini tuşlayarak yeni bir Gmail hesabı ile oturum açabilirsiniz.

Android telefonlarda Gmail oturum açmak:

 1. Android telefonlarınızda bulunan Gmail uygulamasını açın.
 2. İlk defa oturum açacaksanız “Giriş Yap” dedikten sonra gelen seçeneklerden Google’ı tercih edip gerekli adımları izleyerek oturumunuzu kolayca açabilirsiniz.
 3. Eğer açık bir oturum varsa da; Sağ üst köşedeki profil fotoğrafınızın üzerine tıklayın ve “Başka bir hesap ekle” ye dokunun.
 4. Eklemek istediğiniz hesap türünü seçin. Gmail oturum açmak için hesap türü olarak Google seçeneğine dokunun.
 5. Hesabınızı eklemek için ekranda gelen adımları birer birer takip edin.
 6. Hesabı bir kere aktif ettikten sonra Gmail uygulamanıza her girdiğinizde bu hesabı aktif olarak göreceksiniz. Buradan e-postalarınızı okuyabilir ve yeni e-posta gönderimi yapabilirsiniz.
 7. Aynı işlemleri Android Tablet’ler için de tekrarlayarak tabletinizde oturumu açıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

iPone ve iPad kullanıcıları için Gmail oturum açmak:

gmail iphone uygulaması
 1. iPhone veya iPad’inizde Gmail uygulamasını açın.
 2. İlk defa oturum açacaksanız Giriş Yap dedikten sonra Google’ı seçip gerekli adımları takip edin iPhone ve iPad’iniz de Gmail oturumunuzu açın.
 3. Eğer başka bir oturum açıkca; Sağ üstte ki profil resminize dokunun ve “Başka bir hesap ekle” seçeneğini seçin.
 4. Gelen seçeneklerden Google’ı seçip yine adımları takip ederek Gmail oturumunuzu açabilirsiniz.

Gmail için bilgisayar, telefon ve tabletlerden oturum açma işlemlerini yukarıda ki gibi sağlayabilirsiniz. Bunu sağladıktan sonra istediğiniz gibi e-posta gönderip alabilirsiniz.

Paylas.