Fotoğrafları Gördükten Sonra Hangi Besinin Neye İyi Geldiğini Tahmin Edebilecek Misiniz?

0

Bazen hangi besinin neye yaradığını hatırlamakta zorluk çekebiliyoruz. İşin ilginç tarafı bazı besinler iyi geldiği bölgenin şekline o kadar benzemektedir ki gördüğünüzde şaşıracaksınız.

Kereviz ve Kemikler

kereviz-kemik

Fotoğraftada gördüğünüz gibi kereviz ve kemik birbirine çok benzemektedir. Kerevizde bulunan sodyum kemiklerin kuvetlenmesi için önemli bir kaynaktır.


Havuç ve Gözler

goz-havuc

Kesilmiş havuç aynen göz şeklindedir. Küçüklüğümüzden beri ailemiz havucun gözlere faydalarını tekrarlayıp durmuştur. Unutacağımız bir şey değil fakat göze olan benzerliği de dikkat çekicidir.


Kırmızı Şarap ve Kan

kirmizisarap-kan

Kırmızı şarap ve kan şeklen benzer olmasalarda renk olarak birbirine çok benzemektedir. Kırmızı şarap polifenoller ve anti-oksidan madde içermesiyle kanımıza ve tüm bağışıklık sistemimize oldukça faydalıdır. Günde içilecek bir bardak kırmızı şarap, ömrü uzatır.


Patates ve Pankreas

patates-pankreas

Patates ve pankreas birbirine oldukça benzemektedir. Patatesin birçok faydası olduğu gibi içeriğindeki beta karoten sayesinde pankreas ve diğer organlardaki dokuları yaşlanmaya ve kansere karşı korumaktadır.


Ceviz ve Beyin

walnut_brain

Beyin dediğimizde ilk başta kıvrımları aklımıza gelir. Cevizde aynı kıvrımlara sahip ve şekil olarak beyne çok benzemektedir.
Cevizdeki omega 3, E vitamini ve anti-oksidanlar beyin fonksiyonlarının daha iyi çalışmasını sağlamaktadır ve alzheimer gibi önemli bir hastalığın riskini azaltmaktadır.


Zencefil ve Mide

zencefil-mide

Zencefil birçok sağlık problemine karşı en çok kullanılan bitkilerden bir tanesidir. Zencefilin etkili olduğu tedavilerin başında sindirim sorunları, mide ağrısı, hazımsızlık ve mide bulantısı gelmektedir.


Domates ve Kalp

domates-kalp

Domateste bulunan likopen kalp için önemli bir anti-oksidandır. Ayrıca içeriğindeki C ve E vitaminleri ile kalp hastalıklarının önünü açan serbest radikallere karşı hücreleri korur.
Düzenli domates tüketimi kötü kolesterolü düşürür ve damar tıkanıklığı ve kalp krizi riskini azaltır.

Unutmayın ki tüm hastalıklar mutfaktan geçer. Hareketli bir yaşam ve sağlıklı beslenmeyle hiçbir hastalığa yakalanmadan hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Bu yazımdan başkalarınıda haberdar etmek için aşağıda yer alan sosyal medya paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz.

Fikir ve eklemelerinizi yorumlarda bekliyorum.

Hepinize sağlıklı, mutlu bir gün dilerim…

Paylas.

Yorum Yap