Binance Hesabı Nasıl Açılır? Binance Üzerinden Altcoin Alım Satımı ve Binance’tan Hesabınıza Para Aktarmak…

0

Daha önceki bir yazımda aşağıdaki konulara değinmiştim:

Bitcoin nedir?
Bitcoin nasıl üretilir? Mining nasıl olur?
Paribu’da Bitcoin hesabı açarak, alım-satım gerçekleştirmek.

Paribu’da hesap açmak, bitcoin hakkında bilgi edinmek ve al sat işlemleri nasıl yapılır öğrenmek için tıklayınız.


Şimdi ise altcoin’lere değineceğim. Altcoin alım satımı yapmak için Binance’ı nasıl kullanacağınızı anlatacağım. Bu yazımda; Binance üyeliği, Binance’a para yatırma, Binance üzerinden altcoin alıp satma ve Binance’ta birikmiş paranızı kendi hesabınıza nasıl aktarabileceğinizi bulacaksınız.

Binance üzerinden birçok altcoin’i alıp satabilirsiniz. İOTO, Ripple, Ethereum, Litecoin, Cardano ve diğer yüzlerce altcoin arasında alım satım yapabileceksiniz.

Altcoin al sat yapabileceğiniz Binance hesabı nasıl açılır?

 1. Binance web sitesine gidin.
 2. Sağ üst köşedeki “register” tuşuna tıklayın.
 3. Açılan formdaki bilgileri doldurun. Eğer referans kodunuz varsa ekleyin. Böylelikle referans olarak belirteceğiniz kişi kendi hesabında bonus kazanacaktır. İleride sizde başkalarına referans olursanız, kendiniz için bonus kazanabileceksiniz. Referans kodunuz yoksa o alanı boş geçebilirsiniz.
 4. Binance sizden e-posta doğrulama isteyecektir. Binance hesabı açarken yazmış olduğunuz e-posta hesabınıza giriş yapın ve Binance’tan gelen e-posta’da doğrulama linkine tıklayın.
 5. Daha sonra güvenliğiniz için profilinizde ki Google Authentication’ı aktif etmelisiniz. Bu şekilde Binance’a giriş yaparken telefonunuza da ihtiyaç olacağı için başka kişilerin hesabınıza girmesi çok daha zor olacaktır. Bunun için Google Authentication’ı “Enable” yapın ve gerekli adımları takip edin. Öncesinde cep telefonunuza Google Authentication uygulamasını indirmeniz gerekecektir.iOS veya Android

Binance hesabınıza Paribu hesabından BTC transferi nasıl yapılır?

 1. Binance’a kredi kartı veya eft-havale ile para aktaramıyorsunuz. Sadece başka bir bitcoin cüzdanından Binance’ta aktif olan cüzdanınıza bitcoin aktarabilirsiniz. Bunun için Paribu’daki hesabınızdan Binance’a bitcoin aktarmanız gerekecektir. Paribu’da hesap açmak.
 2. Binance web sitesinde sağ üst köşede “Funds > Deposits” e tıklayın. O alanda BTC Deposit Address diye bir kod göreceksiniz. Bu sizin Binance üzerindeki Bitcoin Cüzdan numaranızdır. O kodu bir yere kopyalayın.
 3. Sonra Paribu hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir.
 4. Paribu web sitesindeyken “BTC İşlemleri” ne tıklayın. Açılan bölümde “BITCOIN ÇEKME” sekmesine gelin. Orada Binance’tan kopyaladığınız Bitcoin Cüzdan adres kodunu yapıştırın ve aktarmak istediğiniz BTC miktarını girin. “Bitcoin Çek” tuşuna bastığınızda işleminiz aktive olacaktır. Geçiş işlemi anlık gerçekleşmez. Binance hesabına para hemen geçmemişse endişe etmeyin. Yoğunluğa göre Paribu’dan Binance Bitcoin cüzdanına para geçiş süresi 1-2 saate kadar sürebilmektedir.
 5. Binance hesabınıza para aktardıktan sonra altcoin al sat işlemleri çok kolaydır.

Binance’ta altcoin al sat işlemi nasıl gerçekleşir?

 1. Binance web sitesine giriş yapın. Giriş yaparken güvenlik adına Google Authentication’ı aktif etmişseniz e-posta ve şifrenizi girdikten sonra cep telefonunuzdan uygulamayı çalıştırıp Authentication kodunu da girin.
 2. Daha sonra sol üst köşede “Exchange > Basic” tuşuna tıkayınız.
 3. Sağ üst köşede bütün altcoinleri liste halinde göreceksiniz. Burada istediğiniz altcoin üzerine tıklayın. Liste uzun olduğu için aradığınız altcoin’i bulabilmek için “Search(arama)” alanına aradığınız altcoin simgesini(BTC, ADA, XRP, MİOTA, vs.) yazın ve listede gördüğünüzde üzerine tıklayın.
 4. Daha sonra sitenin alt orta alanında işlem alanını göreceksiniz. Orada almak istediğiniz altcoin’in simgesi yazacaktır. BUY ve SELL şeklinde iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Siz almak istediğiniz için BUY tuşu bulunan bölümdeki amount kısmına almak istediğiniz altcoin miktarı kadar rakam girin ve satış emri için BUY tuşuna basın. Amount kısmı üzerine tıkladığınızda alabileceğiniz maksimum tutarı gösterecektir. Bu tutar BTC cüzdanınızda bulunan Bitcoin miktarı ile ne kadar alabileceğinizi göstermektedir.
 5. Veya elinizdeki altcoin’i satışa çıkarmak istiyorsanız da SELL kısmında amount alanına satmak istediğiniz miktarı girin ve SELL tuşuna basarak satış emri verin.
 6. Al veya Sat işlemleri anında gerçekleşmeyebilir. Ama en kısa zamanda gerçekleşecektir. Gerçekleştiğinde hesabınızda gözükecektir.
 7. Bütün altcoinleri bu şekilde al sat yapabilirsiniz. Dediğim gibi Binance’ta Bitcoin(BTC), Ripple(XRP), Cardano(ADA), IOTA(MIOTA), Ethereum(ETH), Litecoin(LTC) gibi birçok altcoin’i bulabilir ve kolayca alıp satabilirsiniz.

Binance’ta altcoin al sat ile kazandığınız parayı nasıl çekebilirsiniz?

 1. Binance’tan kendi hesabınıza direkt para aktaramazsınız. Aktarmak istediğiniz parayı öncelikle Bitcoin’e dönüştürmeniz gerekecektir. Misal 100 adet Ripple’ı bozdurmak ve parasını çekmek istiyorsunuz. Önce yukarıda bahsettiğim gibi satış emri vermeli ve Bitcoin olarak Binance cüzdanınıza aktarıldığına emin olmalısınız.
 2. Sonrasında Binance’ta bulunan Bitcoin’lerinizi Paribu’ya aktarabiliriz. Bunun için sağ üst köşedeki “Funds > Withdrawals” tıklayın.
 3. Gelen alanda BTC seçimini yapın. Aşağıdaki alanda BTC Withdrawal Address kısmına Paribu’daki BTC Cüzdan adresini girin. Paribu’daki cüzdan adresinize Paribu’ya giriş yaptıktan sonra BTC İşlemleri’ne tıklayarak BITCOIN YATIRMA sekmesinden öğrenebilirsiniz.
 4. Aktarmak istediğiniz miktarı da girdikten sonra Submit tuşuna basın ve aktarma işlemi için onay verin.
 5. Bir süre sonra Paribu hesabınıza paranız BTC olarak aktarılacaktır.
 6. Daha sonra Paribu’dan havale veya eft ile banka hesabınıza paranızı aktarabileceksiniz. Bunun için “TL İşlemleri” sekmesine girin. Oradan Türk Lirası Çekme bölümünü seçin. Hesap sahibinin adı otomatik olarak sizin isminiz gözükecektir. Kendinize ait bir IBAN noyu gerkeli alana girin ve çekmek istediğiniz tutarı girin. Daha sonra TÜRK LİRASI ÇEK tuşuna basın ve işleminiz kısa süre sonra gerçekleşecektir.

SONUÇ OLARAK

Size daha önce Paribu hesabı ile Bitcoin alıp satma işlemini anlatmıştım.

Bu yazımda da altcoin alım satım işlemleri için Binance web sitesine üye olmayı, Paribu adresinizden Binance’a para aktarmayı, Binance web sitesinde kolayca altcoin alıp satmayı, Binance hesabınızda bulunan parayı Paribu’ya aktarıp kendi hesabınıza eft-havale yapmayı anlattım. Sormak istediğiniz sorular olursa çekinmeden yorum kısmında iletebilirsiniz.

Bu yazımdan başkalarınıda haberdar etmek için aşağıda yer alan sosyal medya paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz.

Fikir ve eklemelerinizi yorumlarda bekliyorum.

Hepinize sağlıklı, mutlu bir gün dilerim…

Paylas.

Yorum Yap