Başarılı İnsanların Yatmadan Önce Yaptığı 8 Şey

0

Dağınık ve düzensiz yaşayarak başarıya ulaşmak pek mümkün değildir. Tüm başarılı insanların hayatlarında belirli rutinleri vardır. Bu rutinlere uyarak verimliliklerini arttırırlar, yaratıcılıklarını geliştirirler, stres seviyelerini azaltırlar, vs. İşte size 8 başarılı insanın yatmadan önce yaptığı eylemler:

 1. Bill Gates:
  Her gün farklı konular hakkında 1 saat kitap okurmuş. Böylece birçok yeni şeyi öğrenirmiş. Ne zaman neye ihtiyacımız olacağını bilemeyiz. Farklı konularda bilgi sahibi olmak her zaman büyük bir artı olacaktır.
 2. Arianna Huffington:
  Tüm elektronik aletleri devre dışı bırakıp bütün dikkat dağıtıcı unsurlardan kendini arındırırmış. Böylece kendinle baş başa kalıp düşünme fırsatını yakalarmış.
 3. Steve Jobs:
  Her güne özel günlük değerlendirme yaparmış. Gün içerisinde neleri doğru, neleri yanlış yaptığının notunu alır ve hatalarından ders çıkarıp bir sonraki gün hatasını tekrarlamazmış.
 4. Ellen DeGeneres:
  Steve Jobs gibi farklı olarak his ve görüşlerini yazarak iletişim becerilerini yükselttiğini düşünürmüş. Nasıl davranması gerektiğini deneyimlere dayanarak, notlar alarak iyileştirmeye bakarmış.
 5. Oprah Winfrey:
  Meditasyon yaparak stres seviyesini azaltıp stabil bir ruh haliyle yaşamaya devam edermiş. Meditasyon nedir? Evde meditasyon nasıl yapılır?
 6. Joel Gascoigne:
  Meditasyonu gece yürüyüşüyle sağlarmış. Yatmadan önce yürüyüşe çıkıp kafasını boşaltır ve sonraki güne daha az stresle girermiş.
  Not: Yürüyüş yapmakta bir meditasyondur. Sağladığı rahatlatıcı etki anti depresan haplarının sağladığı ile eş değerdir.
 7. Vera Wang:
  Her gününün belli bir bölümünü beyin fırtınası yaparak geçirirmiş. Yeni fikirlere bu sayede ulaşırmış.
 8. Kenneth Chenault:
  Mutlaka bir sonraki günün planını yaparmış ve böylece eksik, tamamlanmayan bir şey söz konusu olmazmış.
  Daha verimli çalışabilmek için: To Do List hazırlamak ve etkili şekilde uygulamak!

Bu yazımdan başkalarınıda haberdar etmek için aşağıda yer alan sosyal medya paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz.

Fikir ve eklemelerinizi yorumlarda bekliyorum.

Hepinize sağlıklı, mutlu bir gün dilerim…

Paylas.

Yorum Yap