3 Maddeyle Nasıl Daha Uzun Yaşarız?

0

Henüz ölümsüzlük bulunmadı belki ama uzun yaşamak istiyorsanız yapmanız ve yapmamanız gereken bazı şeyler vardır. Bu kurallara uyarsanız yaşamınızı doğal yollardan uzatmanın kapılarını aralamış olursunuz.

Nasıl daha uzun yaşarız?

 1. Şekerden uzak durun
  Bazı hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde şekerin “uzun ömür geni“ni devre dışı bıraktığı ve ömürlerin %20 kısaldığı gözlemlenmiştir.
  Şekerin pek faydalı bir şey olmadığını ve tüketilmesinin ciddi zararlara sebep olabileceğini biliyoruz. Artık uzun yaşamak istiyorsak, uzak kalmamız gerektiğini de öğrenmiş olduk.
 2. Çalışın, çok çalışın ve asla çalışmayı bırakmayın!
  Longevity Project’in yazarı Howard Friedman’a göre, seksen yılı kapsayan bir araştırma gösteriyor ki ne kadar çok çalışırsanız o kadar uzun yaşarsınız. Bunun birçok örneği de vardır. İşleyen demir pas tutmaz ve her zaman ulaşılacak bir hedefinizin olması sizi hayata bağlayacaktır.

  “Kariyerleriyle ilgilenmeyi sürdürenler en uzun yaşayanlar.” diyor H. Friedman.

 3. Yaşınızı sevin, kucaklayın
  Ohio’da Yaşlanma ve Emeklilik Araştırması’nda 660 kişiyle görüşüldü ve yaşlanmaya ilişkin olumlu algıya sahip kişilerin 7.5 yıl daha uzun ömürlü oldukları anlaşıldı. Yaşınızı inkar etmeyin ve her yaşın ayrı güzelliğini yaşayın.

Bu yazımdan başkalarınıda haberdar etmek için aşağıda yer alan sosyal medya paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz.

Fikir ve eklemelerinizi yorumlarda bekliyorum.

Hepinize sağlıklı, mutlu bir gün dilerim…

Paylas.

Comments are closed.