2016 Yılından İzlemeniz Gereken 5 Film

1

2016 yılı sinema açısından dopdolu bir yıl oldu. Sektör geliştikçe her sene film kaliteleri yükseliyor, farklı ülkelerden yeni filmler vizyona girip büyük başarılar elde edebiliyor. Çoğunluğun Hollywood filmi olduğu bu sektörde benim en çok beğendiğim, izlerken keyif aldığım 5 filmi aşağıda paylaşıyorum.

 1. Captain Fantastic

  IMDb

  Ben Cash, 6 çocuğu ile beraber şehirden uzakta izole bir hayat yaşamaktadır. Fiziksel ve entelektüel açıdan çocuklarını kendi yetiştirmektedir. Karısı öldükten sonra cenaze işlemleri için şehre gelmek zorunda kalır ve çocukları şehir hayatı ile tanışır. Bundan sonrası Ben için daha zor olacaktır ve her şeyden uzakta izole bir hayat mı, şehirde toplumun kabul ettiği hayat mı tartışmaları su yüzüne çıkacaktır.

  Benim de şehir hayatından sıkılmam akabinde sahil kasabasına yerleşme fikrimin filizlenmesi ve bu filmin vizyona girmesi güzel bir karşılaşma olmuştur. Şehirden sıkılan, izole hayatın zorluklarını merak edenler için örnek bir film niteliğindedir.

 2. Trolls

  IMDb

  Rengarenk saçlı trolllerin hikayesini ele alan animasyon türündeki filmin yönetmeni Mike Mitchell.

  Poppy, güçlerini daima umutsuz olan Branch ile birleştirir ve kendisini bildiği tek dünyadan çok uzaklara taşıyan destansı bir maceraya atılır. Arkadaşlarını, kötü Bergen’in pençelerinden ve onların lideri Kral Gristle’ın elinden kurtarmak için cesaret isteyen bu zorlu görevi tamamlamak zorundadır. Poppy’nin bu destansı macerası gücünü test edecek ve gerçek renklerini açığa çıkaracaktır.

  Çocuk filmi diye izlemeyip kaçırdığınız o kadar çok animasyon/çizgifilm varki. Önyargılarınızı yıkın ve bu film ile animasyon izlemeye başlayın. Zaten animasyon sevenlere bir şey demiyorum, onlar kesinlikle izleyeceklerdir.

 3. Zootopia

  IMDb

  Bu film medenileşmiş ve teknoloji kullanabilen hayvanların bir arada yaşadığı bir şehirde yaşanan ilginç bir polisiye öyküsünü perdeye taşıyor.

  Sakin ve herkesin dost olduğu bir şehirden büyük ve sert mizaçlı hayvanların olduğu bir başka şehre atanan iyimser polis memuru Judy Hopps’un geveze ve numaracı tilki Nick Wilde ile birlikte yaşayacağı ilginç maceraların anlatıldığı film oldukça eğlenceli ve bir o kadar komiktir.

  Listemdeki 2. Animasyon filmi oldu fakat izlemeye değer, eğlenceli bir film daha.

 4. La La Land

  IMDb

  Hayatlarında yön bulmaya çalışan iki tutkulu insan Sebastian ve Mia’nın yolları, Los Angeles’ta trafiğin sıkışık olduğu bir gün kesişir. Her ikisi de sanat tutkunu olan bu iki insan, hayallerini gerçekleştirme yolunda düşe kalka ilerlemektedir.

  Sebastian gelenekseksel jazzın kolonlardan yükseldiği bir kulüp açma hayalinde, Mia ise kafesinde çalıştığı film platosunda kendine uygun tüm oyunculuk seçmelerine katılarak bir rol kapma telaşındadır. Bu iki insanın kalpleri birbiri için atmaya başladığında ortaya çıkan manzarayı hayat şartları bozacak, onları yavaş yavaş hayallerinden uzaklaştırmaya başlayacaktır.

  Oscar ödüllü Whiplash’in yazarı Damien Chazelle’in yazıp yönettiği bu romantik müzikal, modern zamana adanmış bir Hollywood masalı.

  Müzikal sevmeyen bir arkadaşımın izledikten sonra şok geçirdiği ve müzikal beğendiğine şaştığı bir film olaraktan önyargılı arkadaşlara da selam ederim. Gerek kurgusu gerekse inanılmaz müzikleri ile sizi kendine bağlayacaktır.

 5. Doctor Strange

  IMDb

  Başarılı cerrah Stephen Vincent Strange, geçirdiği bir trafik kazası sonucunda elindeki sinirler zarar görünce artık mesleğini yapamaz hale gelir. Tüm yaraları iyileştirebilen, Tibet’te yaşamakta olan Ancient One adlı büyücünün varlığını öğrenmesi onun için yeni bir umut olur. Tibet’e giden cerrah sandığından çok daha büyük güçlerle karşılaşacaktır.

  Marvel aleminin sevilen süper karakterlerinden biri olan Doctor Strange’in öyküsünü perdeye taşıyan filmde Doktor Strange’i İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch yani nam-ı diğer Sherlock canlandırmaktadır.

  Süper kahraman filmleri sevenler yanında Sherlock hayranlarını da kendine çeken klasik süper kahraman filmlerinden biridir. Sinemada izledikten sonra birkaç defada evde izleyerek taçlandırdığım güzel bir film olmuştur.

Bu yazımdan başkalarınıda haberdar etmek için aşağıda yer alan sosyal medya paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz.

Fikir ve eklemelerinizi yorumlarda bekliyorum.

Hepinize sağlıklı, mutlu bir gün dilerim…

Paylas.

1 Yorum

Yorum Yap